Warto zadbać o uśmiech

Profesjonalne wybielanie zębów w gabinecie stomatologicznym. Stomatologia jest bardzo rozwiniętym działem medycyny, która przyciąga rzeszę pacjentów zauważając na coraz lepszą jakość świadczonych usług. Oprócz leczeniem zachowawczym coraz więcej osób poddaje się zabiegowi wybielania zębów.

Jeżeli zależy nam na bezpieczeństwie i trwałych efektach – najlepiej wytworzyć je u stomatologa. Jak wygląda profesjonalne wybielanie zębów u dentysty? Przedstawiamy niezbędne informacje na ten temat.
Dlaczego bezpieczniej jest wybielać zęby u stomatologa?
Zanim stomatolog przystąpi do zabiegu, zbiera dokładny wywiad od pacjenta na temat jego stanu zdrowia. Ma to na celu upewnienie się, że pacjent nie posiada żadnych przeciwwskazań do przeprowadzenia wybielania. Pacjent kierowany jest też na diagnostykę stomatologiczną. Zostaje stworzony pantomogram, który pozwoli wycenić stan uzębienia. W dodatku, stomatolog udziela pacjentowi informacji o wszelkich przeciwwskazaniach do przeprowadzenia zabiegu wybielania zębów. Oto one:
odsłonięte szyjki zębowe,
paradontoza,
stany próchnicze zębów,
nadwrażliwość zębów,
afty i stany zapalne w jamie ustnej,
choroby dziąseł,
ciąża i karmienie piersią,
alergia na substancje zawarte w żelu do wybielania,
ostatnio wykonane zabiegi chirurgiczne,
przebyte infekcje,
spadek odporności,
przyjmowanie niektórych leków.
Gabinetowe metody wybielania zębów. Wybielanie zębów możemy podzielić na gabinetowe i domowe (wykonywane przy użyciu nakładek). Skupimy się jednakże na wariancie gabinetowym.
Pacjent, który decyduje się na zabieg wybielania pod okiem stomatologa, ma realizowane wybielanie laserowe. Na czym polega? Zabieg nie należy do trudnych. Lekarz nakłada na szkliwo transparentny żel, który następnie wystawia na działanie lampy ze światłem laserowym. Lampa ma za zadanie przyspieszyć i wzmocnić działanie preparatu. Dzięki temu zęby uzyskują zauważalny efekt rozjaśnienia o kilka odcieni, w stosunkowo krótkim czasie. Zabieg trwa mniej więcej godziny i jest bezbolesny. Zdarza się, że u niektórych pacjentów może wywołać nadwrażliwość zębów, która z czasem ustępuje.

Polecana strona: wybielanie laserowe.