Niebieskie kocięta rosyjskie

Ostatnio zwiększającym się zainteresowaniem miłośników kotów cieszy się odmiana niebieska rosyjska, która odróżnia się łagodnym, niemniej jednak też ciekawskim usposobieniem, jest również zielonymi oczami. Jeśli zatem marzymy o takim zwierzęciu, to wtedy kocięta rosyjskie niebieskie możemy kupić z hodowli tych zwierząt.
Czym odróżniają się niebieskie koty rosyjskie?
Przede wszystkim koty rosyjskie niebieskie odznaczają się ładną sierścią o charakterystycznym kolorze, jak także dużymi zielonymi oczami oraz przyjaznym usposobieniem, dlatego tak na prawdę bardzo często wybierane są przez rodziny z dziećmi.

Warto zdawać sobie sprawę jednak o tym, że o ile chcemy mieć takiego kotka w domu, to wówczas warto kupić go ze przetestowanego miejsca, a więc hodowli prowadzonej przez specjalistów, którzy mają wiedzę i doświadczenie w tym zakresie. Co za tym idzie, młode koty są oddawane w ręce nowych właścicieli między 13 a 14 tygodniem życia, kiedy są już zdolne do samodzielnego funkcjonowania i dobrego zaadoptowania się do nowych warunków. Są to zwierzęta wyposażone nie tylko i wyłącznie w książeczki zdrowia a także rodowody, niemniej jednak także mają sprawioną wyprawkę, dzięki czemu łatwiej im odnaleźć się w nowym domu. Jest to również bardzo duże ułatwienie dla nowych właścicieli. A dodatkowo, hodowla kotów rosyjskich niebieskich gwarantuje także kocięta, które są odrobaczone, zaczipowane oraz zaszczepione. Umieją również korzystać z kuwety oraz drapaka. Co za tym idzie, dobrze odnajdują się w nowych warunkach i szybko przyzwyczajają do nowej rodziny.

Sprawdź tutaj: hodowla kotów rosyjskich.