Najlepszy wybór samochodów zastępczych w Bydgoszczy

W zgodzie z aktualnymi przepisami, każda osoba poszkodowana ma możliwość ubiegać się o przyznanie samochodu zastępczego. Auto zastępcze będzie służyło, aż do czasu całkowitej naprawy uszkodzonego auta poszkodowanej osoby w wypadku samochodowym. Jeszcze kilka lat temu samochód zastępczy Bydgoszcz przysługiwał tylko dla osób, które posiadały pracę wymagającą poruszania się swoim autem.

W teraźniejszych czasach samochód osobowy jest uważany za całkowicie standardowe wyposażenie każdej rodziny. Nie musicie więc specjalnie udowadniać potrzeby posiadania samochodu osobowego, by mieć prawo do otrzymania zastępczego pojazdu. Oferowane auto zastępcze Bydgoszcz jest dobrej klasy oraz w dobrym stanie. Nie jest to więc najwyższa półka, ale to auto spokojnie umożliwi wam bezpieczne i sprawne przemieszczanie się po polskich drogach. Wszystkie opłaty związane z wypożyczeniem samochodu zostaną poryte przez ubezpieczyciela sprawcy wypadku. Nie musicie więc obawiać się narażenia na ogromne koszty sprawcy, gdyż to nie będą jego pieniądze. Bez wątpienia pośrednio w późniejszym czasie on za to zapłaci wyższym ubezpieczeniem od odpowiedzialności cywilnej. Nie musicie natomiast obawiać się, że poniesione koszty związane z uzyskaniem przez was auta zastępczego w ogromnym stopniu nadwyrężą jego domowy budżet.

Pojazd zastępczy Bydgoszcz przysługuje wam niestety jedynie na okres naprawy waszego samochodu osobowego w warsztacie. Warto dokładnie pilnować tego terminu, gdyż ubezpieczyciel na pewno upomni się o dokument potwierdzający datę odebrania naprawionego auta osobowego z  warsztatu. Każdy dzień zwłoki z oddaniem samochodu zastępczego na nieszczęście będzie obciążał was finansowo. Ubezpieczyciel zapłaci za okres wypożyczenia samochodu zastępczego tylko do dnia odebrania przez was naprawionego samochodu osobowego. Warto więc z dokładnością przestrzegać tych terminów, aby wasze przeoczenie lub zaniedbanie nie skończyło się zapłaceniem kilkuset albo nawet kilku tysięcy zł za nic. Wielu kierowców najpierw decyduje się na oddanie samochodu zastępczego, a dopiero w późniejszym czasie wybierają się do warsztatu po własny samochód osobowy. Przestrzegając tej kolejności na pewno nie zapomnicie o obowiązku natychmiastowego zwrotu zastępczego auta osobowego.

Sprawdź: samochód zastępczy Bydgoszcz.