Wypadek na rowerze – odszkodowanie

Codziennie dochodzi do setek zdarzeń drogowych, które bardzo często kończą się poważnymi urazami, takimi jak złamanie kończyn czy urazy głowy. Musimy pamiętać o tym, że jeśli doznaliśmy uszczerbku na zdrowiu, to wówczas mamy prawo ubiegać się o odszkodowanie z OC sprawcy. Dotyczy to różnorakich zdarzeń drogowych, przykładowo takich jak wypadek na rowerze.

Warto zatem dowiedzieć się znacznie więcej na temat odszkodowań, które powinny być wypłacane osobom poszkodowanym z tytułu wypadków komunikacyjnych.
Odszkodowanie za wypadek komunikacyjny – co powinno się wiedzieć?
Przede wszystkim powinno się zaznaczyć, że wszystkie osoby poszkodowane zgodnie z prawem mają prawo ubiegać się o odszkodowanie za wypadek drogowy. środki finansowe wypłacone z OC sprawcy, czyli przez firmę ubezpieczeniową, powinny być przeznaczone na pokrycie naprawy pojazdu, ale także na pokrycie kosztów związanych z rehabilitacją czy leczeniem, a wręcz na pokrycie strat moralnych, czyli bólu po stracie osoby, która zginęła w wypadku komunikacyjnym. Warto wspomnieć także o tym, że odszkodowanie za wypadek sprzed lat jest możliwe do uzyskania wręcz 20 lat od momentu wystąpienia krzywdy, czyli zdarzenia drogowego. Co za tym idzie, możemy ubiegać się o należne nam środki finansowe dosłownie długo po wypadku drogowym. Warto dodać także o tym, że odszkodowania dotyczą takich zdarzeń drogowych, jak wypadek na hulajnodze. Tutaj kwestia jest bardziej złożona, ponieważ uzależniony jest od tego, kto jest sprawcą zdarzenia drogowego. Jeżeli już jest to kierowca samochodu, to wówczas odszkodowanie wypłacane jest z jego OC.

Sprawdź: wypadek na rowerze.