Wentylacja mechaniczna – rekuperacja

Wiele osób zastanawia się, jak poprawić bilans energetyczny przykładowo obiektu mieszkalnego. Otóż najlepszym rozwiązaniem jest inwestowanie w rozwiązania nowoczesne, energooszczędne, jak również funkcjonalne, przykładowo takie jak rekuperacja, czyli wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła, która daje możliwość zredukować koszty ogrzewania budynku w okresie jesieni i zimy.
Dlaczego warto stosować wentylację mechaniczną z odzyskiem ciepła?
Przede wszystkim wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła poprawia bilans energetyczny budynku, ponieważ ciepło odzyskiwane jest z powietrza zużytego, które jest wyprowadzone na zewnątrz budynku.

Dodatkowo, taka rekuperacja zapewnia także dopływ świeżego oczyszczonego powietrza, ponieważ zaopatrzona jest filtry, które usuwają z dostającego się do wnętrza powietrza zawieszone pyły, jak także niekorzystnie wpływające na samopoczucie a także zdrowie związki zawarte w powietrzu atmosferycznym. Nie powinno zatem być zaskoczeniem, że takim dużym zainteresowaniem cieszą się usługi firm, które specjalizują się zarówno w sprzedaży, jak również w montażu i serwisie przyszłościowych systemów wentylacyjnych czy również klimatyzacyjnych (polecam: rekuperacja Enervent). A przy tym, rekuperacja to system wydajny, który daje także korzyści w okresie letnim, kiedy nie używa się systemów grzewczych. O ile więc pragniemy poprawić wydajność instalacji w naszym domu, jak też funkcjonalność energetyczną, warto inwestować w rozwiązania przetestowane a także przynoszące wiele korzyści, tj. wentylacja mechaniczna połączona z odzyskiem ciepła.

Zobacz także: rekuperacja Brzeziny.