Trening mózgu – zajęcia

Nie ulega wątpliwości, że warto korzystać z takich kursów, szkoleń, warsztatów czy także treningów, które są w stanie poprawić nasze codzienne funkcjonowanie. Biofeedback Kraków to terapia, która pomaga poprawić skuteczność pracy naszego umysłu, a zatem jest nastawiona na świadome korzystanie zasobów mózgu. Trzeba podkreślić, że taka terapia jest ukierunkowana zarówno do osób dorosłych, nastolatków, jak również dzieci.

Są to w głównej mierze zajęcia dla dzieci z ADHD, autyzmem, niemniej jednak też osób zmagających się z poważnymi zaburzeniami neurologicznymi.
Trenowanie umysłu – na co zwrócić uwagę?
Trening mózgu niesie za sobą sporo korzyści, które podnoszą komfort naszego zwykłego funkcjonowania, jak również zwiększają nasze umiejętności, co będzie bardzo ważne na przykład w pracy. Pamiętajmy o tym, że zasadniczym celem takiego treningu jest zwiększenie potencjału mózgu, a zatem rozwijanie różnorakich aspektów jego funkcjonowania, takich jak pamięć, kreatywność, niemniej jednak również odporność się na stres czy także umiejętność koncentrowania się na wyznaczonym celu i zadaniu. Warto dodać o tym, że nieodzownymi konsekwencjami takiego działania jest między innymi powiększenie samooceny, ale też poprawa motoryki. Neurofeedback to też trening, z którego chętnie korzystają osoby zmagające się z różnymi schorzeniami czy też chorobami, a więc np osoby zależne, osoby cierpiące na depresję czy także zaburzenia nastroju, zmagające się z nerwicami, fobiami czy też tikami, niemniej jednak doświadczające także migreny czy przewlekłych bólów głowy.

Źródło: Zajęcia EEG.