Jak zacząć kupować kryptowaluty na Binance

Kryptowaluty to coraz popularniejsza forma inwestycji, która przyciąga coraz większą liczbę osób. Jedną z platform, na której można zakupować kryptowaluty jest Binance – jedna z największych giełd kryptowalut na świecie. W tym artykule postaramy się przybliżyć krok po kroku proces kupowania kryptowalut na Binance.

Krok 1: Rejestracja na Binance Pierwszym krokiem, ażeby zakupować kryptowaluty na Binance, jest założenie konta na tej giełdzie. Proces rejestracji jest prosty i polega na podaniu własnego adresu e-mail a także hasła. Po założeniu konta należy zweryfikować swoją tożsamość, przesyłając skan dowodu osobistego albo innego dokumentu tożsamości.
Krok dwie: Dodanie środków na konto Ażeby zakupić kryptowaluty na Binance, trzeba najpierw zasilić swoje konto na tej giełdzie. Binance daje możliwość wpłatę w wielu różnych walutach, w tym w dolarach amerykańskich, euro, funtach brytyjskich a także w kryptowalutach. Po wybraniu stosownej opcji wpłaty i podaniu wymaganych informacji, trzeba dokonać przelewu na wskazany numer konta.
Krok 3: Wybór kryptowaluty Po zasileniu konta na Binance można przystąpić do kupowania kryptowalut. Na giełdzie dostępnych jest sporo różnych kryptowalut, w tym najpopularniejsze, tj. Bitcoin, Ethereum czy Litecoin. Ażeby kupić daną kryptowalutę, należy najpierw wybrać ją z listy dostępnych na giełdzie.
Krok 4: Umieszczenie oferty kupna Po wybraniu kryptowaluty, którą chcemy kupić, należy umieścić ofertę kupna. W tym celu trzeba podać cenę, po której chcemy zakupić daną kryptowalutę a także ilość, którą pragniemy kupić. W przypadku braku stosownej oferty kupna, można korzystać z oferty sprzedaży, która znajduje się na giełdzie.
Krok 5: Kupno kryptowaluty Po umieszczeniu oferty kupna, powinno się poczekać na wykonanie transakcji. Po dokonaniu transakcji, kryptowaluty zostaną przelane na nasze konto na Binance. Od tego dnia możemy przechowywać nasze kryptowaluty na giełdzie albo przelać je na portfel kryptowalutowy.

Zobacz: jak kupić bitcoin na binance.