Jak mieć piękne zęby

Wybielanie laserowe jest nowoczesną metodą wybielania zębów za pomocą odpowiednich preparatów potraktowanych laserem albo światłem LED. Wybielanie zębów tą metodą jest bardzo efektywne, wystarczy jedna wizyta u stomatologa ażeby nasze zęby zaczęły lśnić. Istnieje kilka metod laserowego wybielania zębów.

Najczęściej stosuje się Beyond, Brite Simile i Zoom!. Zanim natomiast skorzystamy z jakiejkolwiek metody powinniśmy zadbać o kondycję naszych zębów. Pozbyć się wszystkich ubytków a także nagromadzonej płytki nazębnej. O ile tego nie zrobimy efekt wybielania może się okazać niezadowalający.
Wybielanie zębów metodą laserową przebiega w następujący sposób. Najpierw lekarz dentysta nakłada specjalny żel na dziąsła pacjenta. Żel ten po potraktowaniu światłem UV twardnieje i wykonuje ochronę dla naszych dziąseł. Gdy dziąsła są już zabezpieczone dentysta nakłada na zęby preparat wybielający, który zawiera w sobie nadtlenek wodoru. Jest to podstawowy składnik wybielający. Gdy preparat jest już rozprowadzony po powierzchni zębów naświetla się go niebieskim światłem. Te jest emitowane przez laser diodowy lub lampę LED. Wówczas dochodzi do rozpadu nadtlenku wodoru i wnikania w zębinę oraz szkliwo związków odpowiedzialnych za wybielanie zębów.
Białe zęby są estetyczne i bardzo dobrze odbierane przez osoby trzecie ludzi. Istnieją badania według których sukces zawodowy wiąże się w dużej mierze z białymi zębami. Wybielanie laserowe można zatem potraktować nie tylko jako zabieg upiększający, niemniej jednak także lokotę w siebie i własną przyszłe miesiące.

Źródło: wybielanie zębów.