Gabinetowe wybielanie zębów

Wybielanie laserowe jest nowoczesną metodą wybielania zębów za pomocą odpowiednich preparatów potraktowanych laserem lub światłem LED. Wybielanie zębów tą metodą jest bardzo efektywne, wystarczy jedna wizyta u stomatologa ażeby nasze zęby zaczęły lśnić. Istnieje kilka metod laserowego wybielania zębów.

Najczęściej używa się Beyond, Brite Simile i Zoom!. Zanim jednak skorzystamy z jakiejkolwiek metody powinniśmy zadbać o kondycję naszych zębów. Pozbyć się wszystkich ubytków a także nagromadzonej płytki nazębnej. Jeśli tego nie zrobimy efekt wybielania może się okazać niezadowalający.
Wybielanie zębów metodą laserową przebiega w następujący sposób. Najpierw lekarz dentysta nakłada specjalny żel na dziąsła pacjenta. Żel ten po potraktowaniu światłem UV twardnieje i wykonuje ochronę dla naszych dziąseł. Gdy dziąsła są już zabezpieczone dentysta nakłada na zęby preparat wybielający, który zawiera w sobie nadtlenek wodoru. Jest to zasadniczy składnik wybielający. Gdy preparat jest już rozprowadzony po powierzchni zębów naświetla się go niebieskim światłem. Te jest emitowane przez laser diodowy lub lampę LED. Wówczas dochodzi do rozpadu nadtlenku wodoru i wnikania w zębinę oraz szkliwo związków odpowiedzialnych za wybielanie zębów.
Białe zęby są miłe dla oka i świetnie odbierane przez innych ludzi. Istnieją badania według których sukces zawodowy wiąże się w dużej mierze z białymi zębami. Wybielanie laserowe można zatem potraktować nie tylko jako zabieg upiększający, niemniej jednak także lokotę w siebie i swoją przyszłe dni.

Polecana strona: wybielanie zębów.