Dom od dewelopera

Decydując się na zakup domu albo mieszkania, powinniśmy wziąć pod uwagę różnorodne oferty, tak ażeby wybrać najkorzystniejszą opcję. Warto być świadomym, że przed podjęciem ostatecznej wyborów musimy wziąć pod uwagę kilka priorytetowych aspektów. Jeżeli planujemy zakup mieszkania z rynku pierwotnego, powinniśmy sprawdzić poprzednie realizacje, które wykonał deweloper żory.

Dzięki temu zyskamy wgląd w poprzednie inwestycje i będziemy mieli sposobność zapoznania się z opiniami innych klientów.
Co jeszcze trzeba sprawdzić przed kupnem mieszkania albo domu?
Gruntowne sprawdzenie inwestycji może nas ustrzec przed poważnymi rozterkami, także tymi majątkowymi. Głównie musimy odwiedzić stronę dewelopera i zapoznać się z informacjami na jego temat. Warto pamiętać również, że deweloperzy żory powinni mieć doświadczenie na rynku nieruchomości, czyli zrealizowanych przynajmniej kilka większych projektów. Warto również zaznajomić się z księgami wieczystymi oraz pozwoleniami na budowę. Pamiętajmy, aby w czasie podpisywania umowy dokładnie sprawdzić wszystkie zapisy, w szczególności te dotyczące parametrów technicznych budynku czy mieszkania, jak również dotyczących terminów oddania i potencjalnych odszkodowań za ich przekroczenie. Warto mieć na uwadze także, że domy od dewelopera żory przed podpisaniem odbioru wymagają dokładnego sprawdzenia. Dlatego na odbiór domu lub mieszkania zawsze zabierajmy ze sobą umowy oraz plany, tak ażeby móc z uwagą sprawdzić rozmieszczenie instalacji elektrycznej oraz wodno-kanalizacyjnej. Nie zapomnijmy także o kontroli szczelności okien i drzwi.

Źródło informacji: deweloper żory.