Co można zobaczyć na wyżynie Krakowsko-Częstochowskiej

Wypoczynek z dziećmi nie musi być nudny i skupiony na przesiadywaniu na placu zabaw czy w piaskownicy. Nawet z bardzo małym dzieckiem można w rozsądny sposób zwiedzać interesujące okolice, tj. chociażby jura krakowsko częstochowska. Im starsze dziecko, tym więcej sposobności spędzania czasu w aktywny i rozwijający sposób.

W Małopolsce nie brakuje atrakcji świetnych do wspólnego oglądania, spacerowania w sąsiedztwie pięknych krajobrazów, nie trzeba więc w tej samej chwili decydować się na zagraniczne wakacje. Wyżyna krakowsko częstochowska słynie z intrygujących form geologicznych, świeżego powietrza i licznych obiektów architektonicznych, które po prostu warto zobaczyć. Dosłownie kilkudniowa wycieczka pozwoli poznać szereg atrakcji tego obszaru.
Wypoczynek pod hasłem małopolska na weekend nie powinien być nieprosty do zorganizowania. Wielbicielom sekretów i niebanalnych miejsc spodobają się na pewno tutejsze jaskinie, np Jaskinia Wierzchowska. Pomimo dość sztywnego planu zwiedzania, który zapewnia bezpieczeństwo, eskapada po wnętrzu jaskini będzie niezapomnianym przeżyciem dla niedużych odkrywców.
Jura krakowsko częstochowska z dziećmi to obowiązkowo wizyta w stadninie koni huculskich czy też zatrzymanie się w Brandysówce – wyjątkowym gospodarstwie agroturystycznym, na terenie którego można ustawić namiot. Świeże powietrze, jakie oferuje Małopolska atrakcje dla dzieci rozsiane po całym obszarze czy też możliwość zamieszkania w namiocie będą bardzo interesujące dla wszystkich młodszych i starszych turystów. Dla bliżej zainteresowanych tym, co oferuje małopolska co warto spostrzec i gdzie pojechać w sezonie istnieją poradniki czy przewodniki, które powinny być obowiązkową lekturą przed zaplanowaniem wycieczki.

Więcej informacji: krakowsko częstochowska jura.